(AK122) A sors fintorával (új) nem akadályozhatom meg Lord Korell (új) képességét. A forrásra immúnis lap képességére sem lehet reagálni. A teljes szabályt lásd itt.
Külön lehet reagálni egy asztalon maradó lap sikeres kijátszás utáni képességére, és külön a lap kijátszására. Először a lap kijátszására kell reagálni, majd ha a lap létrejön, akkor lehet a kijátszás utáni képességére. Ezen a módon meg lehet védeni testrészekkel egy Éjsárkánytól egy galetkit, vagy Zilak-din főkancellárral 0 VP-ért meg akadályozni, hogy Móg, a behemót varázspontot adjon vissza. Ezt a gondolatmenetet már akkor elkezdtük követni, amikor kimondtuk, hogy az asztalon maradó lapok sikeres kijátszása utáni képessége már egy asztalon levő lap képessége (ld. A mogokok szövetsége, vagy Lord Korell (új) és a Tömegátok esete).
(AK113) Négy varázspontért játszom ki az Átokeltávolítót, ha játékban van egy Eldüeni vándor és úgy akarom kirakni, hogy ne lehessen rá reagálni. Vannak lapok, amiken az szerepel, hogy kijátszhatod X-szel drágábban, és akkor történik valami (pl. Melkon, Átokeltávolító). Ezeknél a lap alap idézési költsége változik meg, ha ezt a kijátszási módot választjuk. Ugyanakkor pl. egy Lord Korell (új) esetében a sikeres kijátszás után kell elkölteni a két varázspontot, ez tehát nem tartozik a lap idézési költségéhez.
(AK106) Leszedhetem a Tömegátkot Lord Korellel (új). Mivel Lord Korell (új) a kijátszás után tud leszedni egy lapot, amikor már játékban van, ezért a képessége már megvédi a Tömegátok hatásától.