(AK3) Több Visszacsatolás hatása összeadódik. Ha például valaki kijátszik három Visszacsatolást, majd magára rak egy Gömbvillámot, és ezután elkölt 3 VP-t, az ellenfele 21 ÉP-t sebződik, míg ő maga csak hetet.
(AK64) Reakció lapok: Kijátszok egy Gömbvillámot, amire az ellenfelem Orrfricskázással válaszol, ezt én agybénítom, amire ő Majd legközelebbet játszik ki. Használhatom-e az így visszakapott két varázspontot az Orrfricskázáshoz, hogy öt varázspontot elköltve létrejöjjön a Gömbvillámom? Az első kérdés igazából az, hogy ilyenkor elkölthetem-e egyáltalán azt az öt varázspontot. Mivel az Agybénítás nem jött létre, ezért tulajdonképpen a Majd legközelebb után lett sikeres az Orrfricskázása, ekkor dönthetek tehát arról, hogy el akarom a költeni a plusz varázspontot. Mivel ekkor már visszakaptam az Agybénítás két varázspontját, így azt is felhasználhatom ehhez.
(AK27) Sutor Kragoru tornya szerint a mágikus védelmű lényeket nem lehet varázslattal vagy hatással megsebezni, azaz ki lehet játszani rájuk a Tisztítótüzet vagy Gömbvillámot, de azok nullát sebeznek. Pestist is át lehet rakni rájuk. Ez felvet egy további kérdést is: kifejti-e a hatását a Pestis egy mágikus védekezésű lényemre, ha van aktív Sutor Kragoru tornya ? A válasz erre is igen, mivel a Pestis nem sebez, hanem egy -1 ÉP-t és -1 sebzést képviselő jelzőt ad, a torony pedig csak a sebző varázslatoktól véd.
(AK59) A Tiszta játék és őrző lény mellett lőhetek-e Gömbvillámot az ellenfélbe? A Gömbvillámot kijátszhatom őrző mellett is, ha lénybe lövöm, hiszen az őrző képesség csak a játékost sebző azonnali vagy általános varázslatok kijátszását nem engedi meg. A Tiszta játék mellett viszont a lapok azon képességei, amik bizonyos lapok kijátszását tiltják, nem működnek, vagyis az őrző képesség egyátalán nem érvényesül, ezért mindenképpen kijátszhatom a Gömbvillámot az ellenfélbe.
(AK27) Tükörpajzzsal visszaküldheti-e rám az ellenfelem az egyik lényére lőtt Gömbvillámomat, ha van a játékban egy őrző lényem (pl. Palotaőr)? Az őrző képesség azt jelenti, hogy játékos nem lehet célpontja sebző varázslatnak. A Tükörpajzs azonban nem sebző varázslat, és a célpontja nem is a játékos, hanem a Gömbvillám. Látszólag tehát működik a dolog, azonban a kérdésnek van egy érdekesebb vonatkozása is, nevezetesen, hogy ha a Tükörpajzs megváltoztatja a Gömbvillám célpontját, a lény helyett engem jelölve ki, akkor ez őrző mellett nem lehetséges. A kártya szövegéből azonban egyértelműen következik, hogy a Tükörpajzs nem változtatja meg a varázslat célpontját, csak nem a célpont, hanem a kijátszó sebződik, tehát lehet tükörpajzsozni őrző lény mellett is.
(AK49) A továbblőtt Gömbvillám is varázslatsebzésnek minősül, a továbblövés a varázslat végrehajtásának része, ezért célozhatatlan, vagy varázslattal célozhatatlan lényekre nem lehet továbblőni.
(AK32) A Negáció hatására a sebző varázslat gyógyítani fog, tehát a Gömbvillám végig gyógyít, amíg lődözik ide-oda.
(AK27) A Tükörpajzs ugyanolyan azonnali reakció lap, mint az Ellenvarázslat. A Gömbvillámot még azelőtt lehet ellenvarázsolni, mielőtt visszalövöm, mivel ha sikeres az ellenvarázslat, a Gömbvillám nem jön létre, így nincs mit lődözni. Az összes azonnali reakció lap hasonlóképpen működik, mivel általában befolyásolják a varázslat végeredményét, így először ezekkel kell reagálni, és utána lehet visszalőni a villámot.
(AK37) Ha az ellenfelem belém lő egy Gömbvillámot, és azt visszalövöm egy büntetéses lénybe, akkor akár az enyém, akár az ellenfelemé volt a büntetéses lény, mindenképpen az ellenfelem sebződik a büntetéstől, mivel ő volt annak a varázslatnak a kijátszója, ami megölte a büntetéses lényt.
(AK67) Nem lőhetek vissza a kör végén az ellenfelem Boszorkánymesterének speciális képességével, ha az ellenfelem azt a kör elején használta. Ez a képesség olyan mint a Gömbvillám, akkor rögtön vissza kell lőni vele, később már nem lehet.