(AK49) Mindig annak kell teljesítenie a kijátszási feltételt, akinek az oldalán a játékba kerül az a lény, aminek kijátszási feltétele van. Mivel a Feltámasztás ahhoz rakja a lényt, akinek a gyűjtőjében volt, így az ellenfélnek kell teljesítenie a feltételt.
(AK57) Nem vehetem vissza azt a Feltámasztást a gyűjtőmből azon Fényúr képességével, ami ezzel a Feltámasztással került játékba, mivel a Fényúrral csak kézből való kijátszás után lehet lapot visszavenni a gyűjtőből.
(AK25) Sem a Múltidézőnek sem a Feltámasztásnak nem csökken az idézési költsége, ha Velociraptorra játszom ki őket, mivel a gyűjtőben levő lények speciális képességei, hátrányai stb. nem érvényesülnek. Például akkor sem varázsolsz egy VP-vel többért, ha Lord Kovács József a gyűjtődben hever.
(AK1) Mágiaimmunitással rendelkező lényt is fel lehet támasztani. Ha a kihozásnak valamilyen speciális feltétele van (pl. valamilyen épület jelenléte) a feltételnek teljesülnie kell a sikeres feltámasztáshoz.
(AK11) Lap kijátszása, játékba hozatala: ezek ekvivalens fogalmak. A Temető esetén lényeket idézel a gyűjtőből, tehát ez lénykihozás, Áldozat a holnapért esetén dobnod kell lapot. A Gránit őrszobrot amikor kihozod a gyűjtőből, az őrszobor képességét aktiválod, ez nem számít lapkijátszásnak, tehát dobnod sem kell az Áldozat a holnapért miatt. A Feltámasztás esetén a varázslat kijátszása miatt kell lapot dobnod, de a lény kirakása miatt még egyszer nem kell dobni, mert ez a varázslat eredménye.